Úvodní stránka > Obecní knihovna > Aktuality

Oslavujeme Týden knihoven a druhé narozeniny naší knihovny!

Navštivte nás, založte si průkaz čtenáře nebo, pokud průkaz už máte, přijďte se podívat, co máme nového a obnovit si členství, v průběhu října je registrace nových členů nebo obnovení stávajícího členství zdarma! :-)

V říjnu začínáme spolupracovat se ZŠ na čtenářských dílnách a dokončujeme digitalizaci knihovního fondu.

V říjnu Vám, mimo našich knížek, nabídneme NOVÉ KNIHY ze svitavské knihovny zapůjčené v rámci výměnného fondu (z poslední doby např. bestseller Špulka modré nitě, máme novou zásobu humorného čtení, detektivek, čtení pro ženy, sci-fi i literatury faktu, v nabídce také např. cestopis Máma Masajů a román Krev a stříbro od autorky Tajemství porodní báby. Najdete u nás i návody k vyrábění z různých materiálů a mnoho pěkných knížek pro děti a mládež).

V knihovně zavřeno (revize knihovního fondu)

Datum konání: 22. 9. 2016

Ve čtvrtek (22. 9.) bude v knihovně zavřeno z důvodu revize knihovního fondu.

Pozvánka do knihovny

Datum konání: 23. 6. 2016 - 31. 8. 2016

POZVÁNKA DO KNIHOVNY

Naši čtenáři si chválí nové knihy, srdečně zveme k návštěvě knihovny i Vás, Líba Barešová a Vlasta Jirušová.

Přijďte si pro pěkné letní čtení – od začátku července pro vás MÁME NOVÉ KNIHY! Z nových knih vybíráme - letní čtení (nejen) pro ženy BÁBOVKY (a nejsou to recepty :-)),  vtipné povídání od herečky a tanečnice Stardance Marie Doležalové KAFE A CIGÁRKO, čtivé historické detektivky Vlastimila Vondrušky, další díl Dalajlámovy kočky, detektivky - severské krimi, další díl krimi o Cormoranu Strikovi VE SLUŽBÁCH ZLA od J. K. Rowlingové..., a pro pány se u nás také něco najde, například PADRINO KREJČÍŘ.

Nové knihy máme také pro nejmenší, malé i větší děti a pro mládež, např. další, už desátý, díl POSEROUTKY, pokračování Selekce (2. a 3. díl) od Kiery Cassové, 2. díl napííínavého Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti nebo pokračování příběhů DUCHÁČKOVIC RODINY a mnohem více!

V ČERVENCI A SRPNU BUDE STÁLE OTEVŘENO KAŽDÝ ČTVRTEK od 14 ale do 17 h - změna (dříve do 18 h).

Nová služba v opatovské knihovně

Čeká vás stále ještě spousta nových nepřečtených knížek, zveme vás k návštěvě a nabízíme novou službu – máte doma babičku nebo dědečka, kteří rádi čtou, ale nemohou do knihovny přijít? Přihlaste je, knížky jim přivezeme.

Líba Barešová a Stáňa Petruňová

Obecní knihovna slaví 1. narozeniny!

OBECNÍ  KNIHOVNA                                  otevírací  doba:  čtvrtek 14 – 18 h

Opatovská knihovna slaví 1. narozeniny!

Děkujeme všem čtenářům - malým i velkým, kteří v uplynulém roce navštívili obecní knihovnu, a věříme, že i nadále zůstanou našimi příznivci. A protože knihovna slaví v říjnu 1. narozeniny, budou tento měsíc také nakoupeny další nové knihy.

UPOZORNĚNÍ PRO ČLENY - platí se členské příspěvky na další rok (dospělý 80,- Kč, dítě 40,-Kč)

OZNAMUJEME -  obec získala dotaci na pořízení výpočetní techniky pro knihovnu, zavádíme elektronickou databázi, která umožní zkvalitnění našich služeb.

Těšíme se na vás, Stáňa Petruňová a Líba Barešová

Obecní knihovna - obalení učebnic

Datum konání: 4. 9. 2015

OBECNÍ  KNIHOVNA                                                                 otevírací  doba:  čtvrtek 14 – 18 h

Od září budeme opět dle žádostí čtenářů půjčovat knihy z Městské knihovny ve Svitavách, týká se i povinné četby! O knihy je možné požádat osobně v knihovně, prostřednictvím e-mailu opatovskaknihovna@seznam.cz nebo na Facebooku ve skupině „Opatovská knihovna“. Každý měsíc, vždy kolem 15. dne, budou knihy k vyzvednutí v Opatově.

AKCE!

Nabízíme obalení učebnic knihovnickou (pevnou) fólií podle formátu učebnice pro žáky 1. – 4. třídy.

Termín: 3. 9. (čtvrtek) 16 – 18 h a 4. 9. (pátek) 16 – 19 h, cena za obalení jedné učebnice je 5,- Kč.

Červnové zprávy

Upozornění - vyzvedněte si prosím objednané knihy!

Žádané knihy z Městské knihovny ve Svitavách jsou k dispozici vždy okolo 15. dne v měsíci. Délku výpůjční doby určuje MK Svitavy.

Dne 4. 6. bude knihovna uzavřena z důvodu akce "Pasování prvňáčků na čtenáře".

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY - LETNÍ PROVOZ: od června do září bude Opatovská knihovna otevřena každý čtvrtek od 14 do 18h.