Humanitární pomoc Ukrajině

Start akce: 01. 03. 2022

Konec akce: 13. 03. 2022

HUMANITÁRNÍ POMOC UKRAJINĚ

Připojujeme se k žádosti Pardubického kraje o spolupráci při organizování humanitární pomoci Ukrajině.

Na základě dostupných informací je v současné době potřebné především: obvazový a fixační materiál, spací pytle a sportovní potřeby pro nouzové přenocování (stan, karimatka…), teplé zimní oblečení a přikrývky, hygienické potřeby – např. tuhá mýdla, hyg. potřeby pro ženy, atd., konzervy a trvanlivé potraviny (hlavně ty, které se nemusí vařit a dají se zalít pouze vodou – instantní polévky, kaše…, tj. ne mouka, atd.). Je potřeba, aby darované věci byly v dobrém stavu, nepoškozené, neopotřebované (případně nové), u potravin NE prošlá doba trvanlivosti.

Aby lidem, pro které je pomoc určena, byla užitečná, je potřeba myslet na to, co lze v takové situaci využít. Děkujeme.

Darované věci přineste na Obecní úřad v Opatově v těchto termínech:

7. 3. (pondělí) a 9. 3. (středa) 7 - 12 hod. a  13 - 17 hod.

Mimo tyto termíny po individuální domluvě, tel. 461 593 154, 604 241 943.

Sbírka bude průběžně odvážena do centrálního skladu Pardubického kraje v České Třebové.

Vloženo 01. 03. 2022