obec Opatov

Obecní knihovna

sídlo: Opatov 159, 569 12 (budova obecního úřadu)

knihovnice: Vlasta Jirušová, tel. 732 220 796

otevírací doba: čtvrtek 14 – 17 h 

 

Aktuálně

Od začátku října máme v knihovně v nabídce také nové knihy z výměnného fondu ze Svitav, ze kterých si mohou vybírat děti i dospělí.
Měsíc říjen přivítal v knihovně 116 dětí, které se přišly zaregistrovat. Jejich návštěva jim umožní celý rok výpůjčky zdarma. Nesmím zapomenout na děti z MŠ, ty také navštěvují knihovnu pravidelně, rády si poslechnou pohádku nebo povídání o knihách a jejich hrdinech.
Děkujeme všem čtenářům a těšíme se na jejich další návštěvy.
V listopadu si pojedeme do Krajské knihovny v Pardubicích a Městské knihovny Rychnov nad Kněžnou spolu s kolegyněmi z obecních knihoven svitavského okresu pro inspiraci. Děkujeme Městské knihovně ve Svitavách, že se o „své“ spolupracující knihovny v obcích, tak dobře stará!
Vlasta Jirušová, knihovnice

 

 

 

 

 

 

  • Fotky z akcí najdete zde:

https://www.obecopatov.cz/254-fotky-z-akci#main_content

a videa zde:

https://www.obecopatov.cz/252-videogalerie#main_content

 

Služby

půjčování knih z vlastního fondu a také ze souborů knih z výměnného fondu Městské knihovny ve Svitavách

Seznam knih

Zde najdete všechny knihy, které si můžete v obecní knihovně půjčit: https://booksy.tritius.cz/library/opatov/

 

Obecní knihovna v Opatově je základní knihovnou obce ve smyslu Zákona č. 257/2001 Sb. o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb (knihovní zákon). Posláním knihovny je přispívat rozvoji kultury a vzdělání v obci. Veřejné knihovnické a informační služby poskytuje knihovna bezplatně.

Knihovna je registrována na MK ČR pod registračním číslem 1562. Tato registrace je podmínkou pro to, aby mohly být obecní knihovně poskytovány knihovnické služby v rámci regionálních funkcí. Obecní knihovna v Opatově patří mezi knihovny obvodu Svitavy, kterým

poskytuje služby Městská knihovna ve Svitavách (pověřená knihovna).

Knihovna se nachází v budově obecního úřadu, Opatov 159.