obec Opatov

Obecní knihovna

 OBECNÍ KNIHOVNA                                      otevírací doba: čtvrtek 14 – 17 h    

 

Na začátku května skončila Velká čtenářská soutěž pro děti a mládež, zúčastnilo se 36 dětí a nejlepším čtenářům byly v pondělí 6. 5. slavnostně předány diplomy a drobné ceny. Všichni čtenáři, kteří se slavnostního ukončení zúčastnili, byli odměněni zmrzlinovým pohárem v Opatovské hospodě.                                          11. 6. se od 15 h bude konat již tradiční Pasování prvňáčků na čtenáře. A ostatní čtenáře bude v červnu čekat nadílka nových knih, přijďte se potěšit!                       Srdečně Vás zve Vlasta Jirušová a Aneta Koldová

 

Rády bychom vás informovaly, že na vás v knihovně čeká stovka nových knih a je také připraven nový výměnný fond s další stovkou zajímavých knih nejen pro dospělé, ale i pro děti. Dále bychom vám chtěly připomenout, že naši malí čtenáři mají za sebou už více než půlku čtenářské soutěže a už nyní se těšíme na vítěze, to znamená na nejpilnější čtenáře. Jsme rády, že kniha je vaším dobrým kamarádem a těšíme se na vaši návštěvu.                                                                                                 

                                                                           Vlasta Jirušová, vedoucí knihovny  a Aneta Koldová

 

Ke konci ledna vám opět nabídneme nové knihy, např. poslední díla oblíbených autorků R. Třeštíkové - Veselí, P. Hartla – Nejlepší víkend, D. Landsmana – Deníček moderního fotra 3. Těšit se můžete na nového Czendlika, Bryndzu, Deavera, Stevensonovou, Moyesovou, Keplera, atd. Nově nám do knihovny přibude P. Wohlleben, který píše super knihy o přírodě – Citový život zvířat, Moudrost lesa…(taktéž pro děti – Víš, kde jsou děti stromů?...), dílo sympatického youtubera M. Careva o tom, jak začít cestovat, Couchsurfing v Rusku zase nabídne zajímavý pohled cestovatele S. Ortha na život v Rusku očima obyčejných lidí. Na děti čeká nový Poseroutka, I. Peroutková (autorka Aniček) s Ukradeným štěnětem a mnoho dalších.

Těšíme se na vás. Vlasta Jirušová, vedoucí knihovny

1. 11. 2018 začala opět Velká čtenářská soutěž pro děti a mládež (bude se konat do konce dubna 2019). Soutěž je určena pro děti a mládež do 18 let, nejen z místní ZŠ nebo z Opatova.

Info pro účastníky: “Můžeš číst, co chceš! :-), podmínkou je pouze registrace v naší knihovně. Čeká vás zajímavé bodování a lákavé ceny, těšíme se na vás!         

                                                                                                            Vlasta Jirušová, vedoucí knihovny

 

Obecní knihovna v Opatově je základní knihovnou obce ve smyslu Zákona č. 257/2001 Sb. o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb (knihovní zákon). Posláním knihovny je přispívat rozvoji kultury a vzdělání v obci. Veřejné knihovnické a informační služby poskytuje knihovna bezplatně.

Knihovna je registrována na MK ČR pod registračním číslem 1562. Tato registrace je podmínkou pro to, aby mohly být obecní knihovně poskytovány knihovnické služby v rámci regionálních funkcí. Obecní knihovna v Opatově patří mezi knihovny obvodu Svitavy, kterým

poskytuje služby Městská knihovna ve Svitavách (pověřená knihovna).

Knihovna se nachází v budově obecního úřadu, Opatov 159.

 

Služby

půjčování knih z vlastního fondu a také ze souborů knih z výměnného fondu Městské knihovny ve Svitavách

 

Výpůjční doba

Čtvrtek: 14 - 17 h  

UPOZORNĚNÍ pro naše pravidelné návštěvníky: ve čtvrtek 5. 7. bude knihovna zavřená. Jinak si ale můžete během celých prázdnin přijít pro pěkné letní čtení, stejně, jako minulý rok, bude otevřeno v červenci i srpnu.      

 

Seznam knih

Zde najdete všechny knihy, které si můžete v obecní knihovně půjčit: https://booksy.tritius.cz/library/opatov/

 

Na začátku května skončila Velká čtenářská soutěž pro děti a mládež, zúčastnilo se 47 dětí, které přečetly 161 knížek. Soutěž slavnostně zakončíme 16. 5. ve 14 h v prostorách volnočasového centra, vyhlásíme a oceníme ty, kteří se snažili nejvíce, ale na odměnu se mohou těšit všichni zúčastnění čtenáři.                                                                                                                                                                                 Vlasta Jirušová, knihovnice

Knihovnice

Vlasta Jirušová

 

 

 

 

Přiložené dokumenty: