obec Opatov

Obecní knihovna

sídlo: Opatov 159, 569 12 (budova obecního úřadu)

knihovnice: Vlasta Jirušová, tel. 732 220 796

otevírací doba: čtvrtek 14 – 17 h

Aktuálně

Z nařízení Vlády ČR jsou od 22. 10. uzavřeny pro veřejnost také knihovny, týká se bohužel i naší malé obecní knihovny ? (zavřeno bude patrně do 3. 11. - budeme informovat).

Obecní knihovna v Opatově

otevírací doba: čtvrtek 14 – 17 h

• v září budeme mít opět knihy z nově dodaného výměnného fondu svitavské knihovny
  • v říjnu oslavíme šesté narozeniny knihovny - naše čtenáře potěší nové knihy – oblíbení autoři, detektivky, pohodové a veselé čtení, něco k poučení a nezapomeneme ani na děti!
  • Navštivte nás, zaregistrujte se, nebo pokud už registrováni jste, přijďte si obnovit členství,                                                                 v průběhu října je registrace nových členů nebo obnovení stávajícího členství na další rok zdarma :-)!

Provoz probíhá do odvolání za zvýšených hygienických podmínek:

• návštěvníci i zaměstnanci mají roušky a jednorázové rukavice
  • vstup do knihovny je v omezeném počtu (dle pokynů p. knihovnice), aby šlo dodržovat 2 m odstupy
  • v knihovně se návštěvníci zdržují jen po dobu nezbytně nutnou
  • není možný přístup na veřejný internet
  • v knihovně je k dispozici dezinfekce na ruce
  • zaměstnanci knihovny průběžně zajišťují zvýšenou hygienu ploch, klik, atd.
  • wc i studovna jsou pro veřejnost uzavřené
  • knihy jsou po převzetí knihovnou od zákazníka nechané minimálně 48 h uložené v karanténě (v uzavíratelném boxu s označením karanténa)

Výpůjční doba se po dobu uzavření automaticky prodlužuje

V únoru na vás bude v knihovně čekat opět nová nabídka detektivek, romantiky, cestopisů…

Např. nový L. Zibura, Ivanka Devátá, R. Ludlum, detektivky od J. A. Olsena nebo R. Bryndzy, čtyři díly Cestománie, Americký sniper, zajímavé a nevšední Mé cesty do hlubin mozku od neurochirurga                      Vl. Beneše nebo Raději zešílet v divočině s fotografiemi Jana Šibíka. Dále např. iPohádka od Kovyho, pro děti milá Včelka Meduška, další Lenčiny katastrofy, nový Deník malého Poseroutky a mnoho dalších. Přijďte, jste srdečně zváni! Připomínáme, že od listopadu probíhá čtenářská soutěž pro děti a mládež, prosíme rodiče, podpořte své děti v zapojení se do soutěže, v knihovně je spousta krásných knížek, čtení je fajn a kdyby ani to k motivaci nestačilo, tak soutěžíme o krásné ceny :-)!

• Velká čtenářská soutěž opatovské knihovny pro děti a mládež začíná 7. 11. 2019 a končí 7. 5. 2020. V průběhu šesti měsíců děti (ve čtyřech kategoriích) čtou knihy z připraveného seznamu téměř stovky knih a soutěží, kdo jich přečte nejvíce. Letos máme i zvláštní kategorii, které se mohou zúčastnit celé třídy. Jedinou podmínkou účasti v soutěži je registrace v naší knihovně. Přesná pravidla najdete v knihovně, v ZŠ a na webových stránkách obce. Všem účastníkům držíme palce :-)!

Jedna ze tříd místní MŠ se pod vedením p. uč. M. Tesařové se ve spolupráci s knihovnou účastní celostátního projektu Celé Česko čte dětem, už proběhla třetí hodina a děti to moc baví!

• Fotky z akcí najdete zde:

a videa zde:

Služby

půjčování knih z vlastního fondu a také ze souborů knih z výměnného fondu Městské knihovny ve Svitavách

Seznam knih

Zde najdete všechny knihy, které si můžete v obecní knihovně půjčit: https://booksy.tritius.cz/library/opatov/

Obecní knihovna v Opatově je základní knihovnou obce ve smyslu Zákona č. 257/2001 Sb. o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb (knihovní zákon). Posláním knihovny je přispívat rozvoji kultury a vzdělání v obci. Veřejné knihovnické a informační služby poskytuje knihovna bezplatně.

Knihovna je registrována na MK ČR pod registračním číslem 1562. Tato registrace je podmínkou pro to, aby mohly být obecní knihovně poskytovány knihovnické služby v rámci regionálních funkcí. Obecní knihovna v Opatově patří mezi knihovny obvodu Svitavy, kterým

poskytuje služby Městská knihovna ve Svitavách (pověřená knihovna).

Knihovna se nachází v budově obecního úřadu, Opatov 159.